Zadní rýma: Vyzkoušejte tyto babské rady

Jedním z nejčastějších zdravotních problémů, se kterými se lidé setkávají, je zadní rýma, kdy se hlen z nosu stéká do zadní části hrdla. Pokud se potýkáte s tímto nepříjemným stavem a chcete vyzkoušet nějaké domácí metody, máme pro vás několik babských rad.

Čaj z mátových listů

Máta má dlouhou historii využití v lidové medicíně díky svým blahodárným účinkům. Může pomoci zmírnit zadní rýmu díky svým protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem. Navíc máta obsahuje mentol, který pomáhá ulevit od ucpaného nosu.

Med a citrón

Kombinace medu a citrónu je dalším oblíbeným domácím lékem na rýmu. Med je známý svými antibakteriálními vlastnostmi a může pomoci zmírnit podráždění v krku. Citrón je bohatý na vitamin C, který podporuje imunitní systém a pomáhá tělu bojovat proti infekci.

Zázvorový čaj

Zázvor je oblíbenou složkou v mnoha domácích léčivech díky svým protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem. Může pomoci zmírnit příznaky zadní rýmy, včetně bolesti v krku a ucpaného nosu.

Přírodní solný roztok

Solný roztok může pomoci ulevit od ucpaného nosu a zmírnit podráždění způsobené zadní rýmou. Můžete si jej připravit doma smícháním lžičky soli s půl litrem vody.

Výhřevná poduška

Použití výhřevné podušky na oblasti sinusů může pomoci zmírnit nepohodlí způsobené zadní rýmou. Teplo může pomoci ulevit od ucpaného nosu a podpořit odtok hlenu.

Závěr

I když mohou být tyto babské rady užitečné pro zmírnění příznaků zadní rýmy, je důležité si uvědomit, že nejsou náhradou za lékařskou péči. Pokud máte jakékoliv obavy o své zdraví, měli byste se vždy poradit s lékařem.

Další články v kategorii:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *