Zadní rýma u dětí: Jak ji poznat a jak s ní bojovat

Pokud jste rodičem, pravděpodobně jste se již setkali s různými dětskými nemocemi, včetně rýmy. Ačkoli je přední rýma, která se projevuje ucpáním nosu a kýcháním, poměrně dobře známá, zadní rýma může být méně zřejmá. V tomto článku se zaměříme na zadní rýmu u dětí, jak ji rozpoznat a jak ji léčit.

Co je to zadní rýma?

Zadní rýma, také nazývaná postnazální drip, je stav, při kterém se hlen z nosu stéká do zadní části hrdla. U dětí může být obtížné ji diagnostikovat, protože její příznaky se mohou lišit od příznaků běžné rýmy.

Jak rozpoznat zadní rýma u dětí?

Zadní rýma u dětí může způsobovat celou řadu příznaků, včetně:

  • kašel, zejména v noci,
  • pocit nepříjemnosti nebo svědění v krku,
  • hlasové změny,
  • problémy s polykáním.

Pokud u svého dítěte pozorujete některý z těchto příznaků, měli byste zvážit možnost zadní rýmy.

Jak léčit zadní rýmu u dětí?

Léčba zadní rýmy u dětí se může lišit v závislosti na příčině jejího vzniku. Pokud je způsobena alergií, mohou být užitečné antihistaminika nebo nosní spreje. Pokud je příčinou infekce, může být zapotřebí antibiotik.

Prevence zadní rýmy

Prevence je vždy lepší než léčba. Udržování zdravého životního prostředí pro vaše dítě, včetně čistého a vlhkého vzduchu, může pomoci předcházet vzniku zadní rýmy.

Závěr

Zadní rýma u dětí může být obtížná jak pro dítě, tak pro rodiče. Nicméně, s pochopením jejích příznaků a možností léčby, můžete účinně zmírnit nepohodlí a obtíže, které s sebou přináší. Pokud máte jakékoliv obavy o zdraví svého dítěte, vždy se obraťte na lékaře.

Další články v kategorii:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *