Streptokoková angína: Jak ji poznat a jak ji léčit

Některá onemocnění jsou tak častá, že se o nich mluví téměř každý den. Jedním z nich je streptokoková angína, onemocnění, které může postihnout každého z nás. Znáte ji? Víte, jak ji poznat a jak ji léčit?

Co je streptokoková angína

Streptokoková angína je bakteriální infekce hltanu způsobená streptokokem skupiny A. Jedná se o velmi časté onemocnění, které může postihnout jak děti, tak dospělé, a to zejména v chladnějších měsících. Streptokoková angína se projevuje bolestí v krku, horečkou a dalšími nepříjemnými příznaky.

Příznaky streptokokové angíny

Hlavním a nejvíce známým příznakem streptokokové angíny je silná bolest v krku, která se může zhoršovat při polykání. Dalšími častými příznaky jsou horečka, bolest hlavy, ztráta chuti k jídlu, zarudlé a nateklé mandle často pokryté bílými nebo žlutými skvrnami. V některých případech může dojít k zvětšení krčních uzlin.

Léčba streptokokové angíny

Léčba streptokokové angíny obvykle spočívá v užívání antibiotik, která předepíše lékař. Antibiotika jsou nezbytná pro úplné vyléčení streptokokové angíny a prevenci komplikací. Kromě toho je důležité odpočívat, dostatečně se hydratovat a jíst lehce stravitelnou stravu.

Prevence streptokokové angíny

Prevence streptokokové angíny spočívá v udržování dobrého zdravotního stavu, dodržování hygieny a omezení kontaktu s osobami, které jsou infikovány streptokoky. Kromě toho je důležité dodržovat správnou dietu a dostatečný příjem tekutin.

Závěr

Streptokoková angína je nepříjemné onemocnění, které může vést k závažným komplikacím, pokud není léčeno. Je důležité být si vědom příznaků a přijmout vhodné kroky k jejímu léčení. Pokud máte nějaké podezření, neváhejte se obrátit na svého lékaře.

Další články v kategorii:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *