Léčba angíny bez antibiotik: Co byste měli vědět

Angína, známá také jako zánět mandlí, je onemocnění, které může způsobit velké nepohodlí. Běžným způsobem léčby angíny jsou antibiotika, ale co když se rozhodnete angínu léčit bez nich? Tento článek se zaměří na to, jak zvládnout léčbu angíny bez antibiotik.

Porozumění angíně

Angína je infekce nebo zánět mandlí způsobený bakteriemi nebo viry. Symptomy angíny mohou zahrnovat bolest v krku, obtíže při polykání, horečku, zimnici a zvětšené lymfatické uzliny na krku.

Kdy jsou antibiotika nutná?

Antibiotika jsou nezbytná pro léčbu angíny způsobené bakteriemi, zejména streptokoky skupiny A. Toto je důležité k předejití komplikací, jako je revmatická horečka nebo absces na mandlích.

Jak léčit angínu bez antibiotik

Pokud je angína způsobena virem, antibiotika nejsou účinná. V takovém případě je léčba zaměřena na zmírnění příznaků. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

Úleva od bolesti

K zmírnění bolesti v krku můžete použít volně prodejné léky, jako je paracetamol nebo ibuprofen. Tato léčiva mohou také pomoci snížit horečku.

Hydratace a odpovídající výživa

Pití dostatečného množství tekutin a konzumace vysoce výživových potravin může pomoci tělu bojovat proti infekci. Teplé tekutiny, jako je čaj nebo kuřecí vývar, mohou navíc zmírnit bolest v krku.

Dopřejte tělu odpočinek

Odpočívejte, jakmile se cítíte unavení, a dostatečně spěte. Tělo potřebuje energii k boji proti infekci.

Kdy vyhledat lékaře

Pokud se příznaky angíny zhoršují nebo nezlepšují po několika dnech, je důležité vyhledat lékaře. Může být nutné zahájit léčbu antibiotiky, pokud se prokáže, že angína je způsobena bakteriemi.

V závěru je třeba zdůraznit, že i když je možné léčit některé formy angíny bez antibiotik, vždy je nezbytné konzultovat zdravotní stav s lékařem. Samoléčba může vést k nežádoucím komplikacím, zejména pokud jde o bakteriální angínu.

Další články v kategorii:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *