Bílé Čepy na Mandlích: Symptom Angíny

Angína je infekční onemocnění hrdla, které může mít mnoho podob. Jednou z nich je výskyt bílých čepů na mandlích. Tyto čepy mohou být nepříjemné a způsobovat nepohodlí, ale co přesně znamenají a jak je možné se jich zbavit?

Jak vypadají angína čepy a co je způsobuje

Bílé čepy, které se objevují při angíně, jsou ve skutečnosti shluky bílých krvinek, mrtvých buněk a bakterií. Tyto čepy se vytvářejí v důsledku zánětu mandlí, kdy tělo reaguje na infekci tím, že produkuje bílé krvinky pro boj s bakteriemi. Tyto krvinky se poté shromažďují na povrchu mandlí, kde vytvářejí viditelné bílé skvrny nebo čepy.

Jaké jsou příznaky angíny s čepy

Kromě viditelných bílých čepů na mandlích může angína také způsobovat další příznaky. Mezi tyto příznaky patří bolest v krku, zvýšená teplota, otok mandlí, bolest při polykání a někdy i bolest uší. Pokud se u vás objeví některý z těchto příznaků, měli byste vyhledat lékaře.

Léčba angíny s čepy

Pokud máte angínu s čepy, je důležité vyhledat lékařskou pomoc. Léčba se obvykle zaměřuje na zmírnění příznaků a boj proti bakteriální infekci. Lékař může předepsat antibiotika, která pomáhají tělu zbavit se infekce. Kromě toho mohou být doporučeny i domácí léky, jako je kloktání slanou vodou, které může pomoci zmírnit bolest a nepohodlí.

Jak se vyhnout angíně a čepům na mandlích

Preventivní opatření proti angíně a čepům na mandlích zahrnují udržování dobré ústní hygieny a posílení imunitního systému. Pravidelné čištění zubů a jazyka, stejně jako kloktání antiseptickým roztokem, mohou pomoci snížit množství bakterií v ústech. Dobrá výživa, dostatek spánku a pravidelné cvičení mohou také posílit vaši imunitu a zvýšit vaši schopnost bojovat proti infekcím.

V závěru je důležité si uvědomit, že i když mohou být bílé čepy na mandlích nepříjemné a nepohodlné, jsou to přirozené reakce těla na infekci. Pokud se u vás objeví čepy, je důležité vyhledat lékařskou pomoc a postupovat podle jejich rad pro účinnou léčbu.

Další články v kategorii:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *