Svalová horečka a zimnice: Co za tím stojí?

Představte si, že jste právě absolvovali náročný trénink, vaše svaly bolí a najednou vás začne mrazit. Může to být něco vážného? Dnešní článek se věnuje kombinaci dvou příznaků: svalové horečky a zimnice.

Svalová horečka: když tělo reaguje na zátěž

Svalová horečka se obvykle objevuje po náročném fyzickém výkonu, zejména pokud je vaše tělo na danou aktivitu nepřipravené. Je to reakce těla na mikrotrhlinky ve svalech, které vznikají při zátěži.

Zimnice: obranný mechanismus těla

Zimnice je reakce těla na pokles teploty nebo na infekční onemocnění. Tělo se snaží vytvořit teplo třepotáním svalů, což může vést k pocitu chladu i při normální teplotě okolí.

Spojení dvou symptomů

Pokud se svalová horečka a zimnice objeví současně, mohou za tím stát různé příčiny:

  • Infekční onemocnění: Například chřipka nebo mononukleóza mohou způsobit svalovou bolest spolu se zimnicí.
  • Přeexponování chladu: Intenzivní fyzická aktivita v chladném prostředí může způsobit oba symptomy.
  • Dehydratace: Nedostatečný příjem tekutin po náročném tréninku může vést k svalovým křečím a zimnici.

Jak se s tím vypořádat?

Pokud si myslíte, že za vašimi příznaky stojí infekční onemocnění, je dobré vyhledat lékařskou pomoc. V případě, že je příčinou dehydratace, doporučuje se zvýšit příjem tekutin a odpočívat. Pokud jde o přeexponování chladu, snažte se tělo postupně zahřát.

Závěrem

Kombinace svalové horečky a zimnice může být znepokojivá, ale pokud rozumíte možným příčinám, můžete se s tímto stavem lépe vypořádat. Pokud se vaše příznaky nezlepší nebo pokud máte obavy o své zdraví, měli byste co nejdříve konzultovat svého lékaře.

Další články v kategorii:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *