Cviky na zalehlé ucho

Nemáte radost, když cítíte, že je váš sluch zablokován? Zalehlé ucho je nepříjemný stav, který může být způsoben řadou faktorů. Zatímco některé příčiny mohou vyžadovat lékařskou pomoc, existují i cviky, které můžete vyzkoušet sami doma. Pojďme se na ně podívat.

Proč je ucho zalehlé?

Zalehnutí ucha může být způsobeno změnami tlaku, například při létání nebo potápění, zánětem středního ucha, sinusitidou, alergiemi nebo dokonce nadměrným ušním voskem.

Cviky na zalehlé ucho

Jedním z nejjednodušších cviků, které můžete vyzkoušet, je zívání. Tento jednoduchý pohyb může pomoci otevřít Eustachovu trubici a ulevit od tlaku v uchu. Dalším cvikem je polykání. Pokud zjistíte, že máte potíže s polykáním, zkuste přitom trochu pohnout čelistí.

Dalším cvikem je manévr s přivřenými nosními dírkami. Uzavřete nos, otevřete ústa a pokuste se vydechnout nosem. Tím se vytvoří tlak, který může pomoci uvolnit zablokovanou Eustachovu trubici.

Pozor na příznaky

Přestože tyto cviky mohou být účinné, je důležité si uvědomit, že pokud se vaše příznaky nezlepšují nebo se zhoršují, měli byste vyhledat lékařskou pomoc.

Závěr

Zalehlé ucho může být velmi nepříjemné, ale tyto cviky mohou poskytnout rychlou a snadnou úlevu. Vždy si však pamatujte, že pokud se příznaky nezlepšují nebo se zhoršují, je důležité vyhledat lékařskou pomoc. Zdraví je na prvním místě, tak si ho hýčkejte a dbáte na své tělo.

Další články v kategorii:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *