Babské rady na zalehlé ucho od rýmy

Zalehlé ucho je nepříjemný stav, který může být způsoben řadou faktorů, včetně rýmy. I když může být obtížné najít úlevu, existuje několik babských rad, které mohou pomoci. Pojďme se na ně podívat.

Rýma a zalehlé ucho

Rýma je častým důvodem zalehnutí ucha. Výtok z nosu a otok mohou blokovat Eustachovu trubici, což může vést k pocitu tlaku nebo plnosti v uchu. Nyní se podívejme na některé babské rady, které by vám mohly pomoci zmírnit tyto příznaky.

Babské rady

  1. Polknutí a zívání – Tato jednoduchá akce může pomoci otevřít Eustachovu trubici a ulevit od tlaku v uchu. Pokud to nedělá rozdíl, zkuste zívat nebo polykat častěji.
  2. Teplý obklad – Aplikace teplého obkladu na ucho může také pomoci zmírnit tlak a nepohodlí.
  3. Nosní sprej – Ačkoli to není tradiční babská rada, použití soli nebo nosního spreje může zmírnit zánět a otok v nosních dutinách a Eustachově trubici.
  4. Dekongestanty – Dekongestanty, které se prodávají bez lékařského předpisu, mohou také pomoci snížit otok v nosních dutinách a Eustachově trubici, což může zmírnit zalehnutí ucha.

Kdy vyhledat lékařskou pomoc

Pokud se příznaky nezlepší nebo se zhorší během několika dní, je důležité vyhledat lékařskou pomoc. Lékař může provést další testy k určení příčiny zalehnutí ucha a může předepsat léky nebo jiné léčebné postupy k řešení problému.

Závěr

Zalehlé ucho od rýmy je nepříjemné, ale s těmito babskými radami můžete najít úlevu. Vždy si však pamatujte, že pokud se příznaky nezlepšují nebo se zhoršují, je důležité vyhledat lékařskou pomoc. Zdraví je na prvním místě, tak si ho hýčkejte a dbáte na své tělo.

Další články v kategorii:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *