Příznaky tenisového lokte

Tenisový loket je jedním z nejčastějších onemocnění, které postihují horní končetinu, a je zvláště běžný u lidí, kteří pravidelně vykonávají opakované pohyby zápěstí a předloktí. Ale jaké jsou příznaky tenisového lokte a jak je můžete rozpoznat?

Pochopení tenisového lokte

Tenisový loket, odborně známý jako laterální epikondylitida, je stav, který způsobuje bolest a nepohodlí na vnější straně lokte. Je to zánětlivý proces, který postihuje šlachy, které spojují svaly předloktí s kostmi v oblasti lokte.

Nejčastější příznaky tenisového lokte

Nejčastějším příznakem tenisového lokte je bolest a nepohodlí na vnější straně lokte. Bolest se obvykle zhoršuje při sevření ruky nebo při provádění pohybů, které zahrnují zápěstí, jako je například sevření tenisové rakety nebo otáčení kličky. Dalšími častými příznaky mohou být:

  1. Oslabená síla stisku
  2. Bolest při natahování ruky nebo při ohýbání zápěstí
  3. Bolest při zvedání těžkých předmětů

Jak se vyvíjejí příznaky tenisového lokte?

Příznaky tenisového lokte se obvykle neobjeví náhle, ale postupně se zhoršují v průběhu několika týdnů nebo měsíců. Na začátku můžete pociťovat jen mírnou bolest, která se zhoršuje po fyzické aktivitě. S postupem času se bolest může stát stálou a může vás omezovat v běžných aktivitách.

Kdy vyhledat lékařskou pomoc?

Pokud máte některý z výše uvedených příznaků a bolest trvá déle než několik týdnů, měli byste se obrátit na lékaře. Lékař vás vyšetří a může vám doporučit řadu léčebných postupů, jako je fyzioterapie, cvičení na posílení svalů, nebo v některých případech i chirurgický zákrok.

Vždy je důležité si uvědomit, že i když se tenisový loket může zdát jako drobný problém, pokud není správně léčen, může vést k trvalým poškozením šlach a svalů. Aby se tomu předešlo, je důležité, abyste se včas obrátili na odborníky.

Další články v kategorii:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *