Jak dlouho trvá bolest po vytržení zubu

Extrakce zubu, ať už jde o moudráka nebo jiný zub, je zásah, který může často vyvolat určitou míru bolesti. Rozsah a doba trvání bolesti se však mohou lišit v závislosti na několika faktorech, včetně typu extrakce, individuální tolerance bolesti a dodržování pokynů pro péči po extrakci.

Co očekávat hned po extrakci zubu

Bezprostředně po extrakci zubu je normální cítit určitou bolest a nepohodlí. To je často důsledek lokální anestezie, která začíná ustupovat, a hojivého procesu, který začíná. V prvních hodinách po extrakci může být také přítomno mírné krvácení.

První dny po extrakci zubu

Během prvních několika dnů po extrakci je normální pociťovat určitou bolest a opuch. Tyto příznaky by se však měly postupně zlepšovat. Pokud se bolest zhoršuje nebo pokud máte vysokou horečku, měli byste se obrátit na svého zubního lékaře, protože to může naznačovat infekci.

Dlouhodobá bolest po extrakci zubu

Většina lidí zaznamená významné zlepšení bolesti během prvního týdne po extrakci. Pokud bolest přetrvává déle než týden, nebo se zhoršuje místo zlepšování, může to být znakem komplikace, jako je sucho v dutině ústní nebo infekce. V těchto případech je důležité co nejdříve konzultovat se svým zubním lékařem.

Zmírňování bolesti po extrakci zubu

Existuje několik strategií pro zmírňování bolesti po extrakci zubu. Tyto mohou zahrnovat:

 1. Užívání léků proti bolesti, jak je předepsáno zubním lékařem.
 2. Aplikace studených obkladů na obličej k zmírnění otoků a bolesti.
 3. Omezení fyzické aktivity a dostatečný odpočinek.
 4. Dodržování měkké diety a vyhýbání se jídlu a nápojům, které by mohly podráždit ránu.

Většina lidí zaznamená významné zlepšení během prvního týdne po extrakci zubu. Pokud máte nějaké obavy ohledně bolesti nebo hojení po extrakci zubu, měli byste se obrátit na svého zubního lékaře. Vaše zdraví a pohodlí jsou nejdůležitější.

Další články v kategorii:

Jeden myslel na “Jak dlouho trvá bolest po vytržení zubu

 • 29 ledna, 2024 (9:06 pm)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, před 4 měsíci mi byl vytržen zub. Měl prasklý kořen, což nebylo poznat, takže zub bolel několik měsíců, postupně se hodně rozbolavěla dáseň u něj. Po vytržení jsem musela 2 měsíce brát denně léky na bolest. Ta nakonec ustoupila. Teď už je dáseň úplně zahonena, ale při dokusu na ni, mě pichne v místě, kde byl konec kořene. Je to normální průběh hojení.
  Děkuji moc za odpověď
  Janáková Zdenka

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *