Tříselná kýla a varle: Jak to souvisí?

Tříselná kýla je stav, který může ovlivnit jak muže, tak ženy a dokonce i děti. Avšak existuje specifický typ tříselné kýly, který se týká konkrétně mužů a jejich varlat. Tento článek se zaměří na tříselnou kýlu varle – jak se rozpoznává, jak se léčí a jaké jsou možné komplikace.

Co je tříselná kýla?

Tříselná kýla se objevuje, když část střeva, tuku nebo – v případě mužů – varlete proklouzne skrze slabé místo v břišní stěně do tříselné oblasti. Toto může způsobit bolest, nepohodlí a vybouleninu v tříslech.

Jak tříselná kýla ovlivňuje varle?

U mužů může tříselná kýla někdy zahrnovat varle. Varle může „sjet“ do kýly, což způsobuje, že se objeví jako součást výbouleniny v tříslech. Toto může vést k nepohodlí nebo bolesti a v některých případech může ovlivnit plodnost muže.

Jak se tříselná kýla diagnostikuje a léčí?

Tříselná kýla se obvykle diagnostikuje na základě fyzického vyšetření a případně dalších testů, jako je ultrazvuk. Pokud má muž tříselnou kýlu zahrnující varle, je důležité, aby se lékaři poradil o možnostech léčby. Obecně platí, že tříselná kýla vyžaduje chirurgický zákrok k opravě slabého místa v břišní stěně a k návratu varlete zpět na své místo.

Jaká jsou možná rizika a komplikace?

Komplikace tříselné kýly mohou zahrnovat uvěznění kýly, což je stav, kdy kýla je tak stlačená, že zabraňuje průtoku krve. Toto může vést k poškození varlete a v některých případech může vyžadovat nouzovou operaci. Další možnou komplikací je atrofie varlete, což je zmenšení varlete, pokud byla kýla přítomna po dlouhou dobu.

Na závěr, tříselná kýla zahrnující varle je vážný zdravotní stav, který vyžaduje lékařskou pozornost. Pokud máte jakékoli obavy týkající se tříselné kýly, měli byste se obrátit na svého lékaře pro další poradenství a léčbu.

Další články v kategorii:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *