Karpální tunel cviky, které pomohou ulevit od bolesti

Karpální tunel je onemocnění, které postihuje stále více lidí, zvláště těch, kteří tráví mnoho času u počítače. Bolest, necitlivost a slabost v ruce mohou výrazně omezovat každodenní život. Ale co když by vám mohly pomoci jednoduché cviky, které můžete dělat přímo doma?

Oživte své ruce

Prvním cvikem je tzv. střídavé protažení prstů. Sedněte si pohodlně na židli, ruce položte na stůl. Prsty jedné ruky postupně protahujte tak, že je zatlačíte směrem k zápěstí druhou rukou. Opakujte tento cvik pro každý prst a poté proveďte to samé pro druhou ruku.

Cesta k uvolnění

Dalším efektivním cvikem je rotační pohyb zápěstí. Položte paži na stůl tak, aby zápěstí přečnívalo za okraj. Poté otáčejte rukou ve směru hodinových ručiček a proti směru hodinových ručiček. Tento cvik pomáhá ulevit od napětí v zápěstí.

Konec bolesti

Dalším cvikem je tzv. střídavé stisknutí a natažení prstů. Začněte tím, že pevně stisknete prsty do pěsti. Poté prsty natahujte tak daleko, jak je to jen možné. Opakujte tento cvik několikrát.

Trénink pro silné ruce

Kromě těchto cviků je důležité také posilovat svaly rukou. Tento cvik můžete provádět pomocí míčku na stisk. Držte míček v ruce a stiskněte ho co nejsilněji. Opakujte tento cvik několikrát.

Závěr

Tyto cviky jsou jednoduché a můžete je dělat kdykoli a kdekoli. Je důležité si uvědomit, že karpální tunel je vážná nemoc, a pokud máte jakékoliv příznaky, měli byste vyhledat lékaře. Tato onemocnění se dá léčit a s pravidelným cvičením můžete zlepšit svůj stav a snížit nepříjemné příznaky. Nezapomínejte, že prevenceje vždy nejlepší léčbou. Proto je dobré zařadit tyto cviky do svého každodenního režimu, pokud trávíte hodně času psaním na počítači nebo jinou aktivitou, která zatěžuje vaše ruce.

Důležité je také dodržovat správnou ergonomii při práci s počítačem a pravidelně si dávat přestávky. Můžete také využít různých ortopedických pomůcek, které pomáhají udržovat ruku v optimální pozici a snižují tak riziko vzniku karpálního tunelu.

Karpální tunel je nemocí, která může značně omezit vaši životní kvalitu. Ale s pravými informacemi a nástroji můžete bojovat proti jeho příznakům a zlepšit svůj stav. Cvičení je jedním z těchto nástrojů. Vyzbrojeni těmito cviky můžete svým rukám nabídnout úlevu, kterou si zaslouží.

Další články v kategorii:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *