Oční migréna a krční páteř: Neznámá spojitost?

Oční migréna je podmínka, která může způsobit dočasný ztrátu zraku nebo „vidění“ záblesků světla, obvykle v jednom oku. Ačkoli je méně známá než klasická migréna, oční migréna může být stejně narušující a závažná. Co je ale ještě méně známo, je potenciální vztah mezi oční migrénou a stavem krční páteře. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Oční migréna a krční páteř

Krční páteř, neboli cervikální páteř, je klíčová součást našeho těla, která nese váhu hlavy a umožňuje její pohyb. Jakékoliv problémy s krční páteří mohou mít vliv na mnoho různých aspektů našeho zdraví, včetně potenciálního vlivu na migrény.

Existují názory, že problémy s krční páteří, jako je například cervikální spondylóza (degenerace meziobratlových disků a kloubů krční páteře), mohou vyvolat migrény, včetně oční migrény. Tento názor je založen na tom, že nervy procházející krční páteří mohou být stlačeny nebo podrážděny, což může vést k migréně.

Léčba oční migrény související s krční páteří

Pokud se oční migréna spojuje s problémy krční páteře, mohou být léčebné metody zaměřené na krční páteř užitečné. To může zahrnovat fyzioterapii, cvičení na posílení krční páteře, manuální terapii nebo dokonce chirurgický zákrok v případě závažných problémů.

Význam konzultace s odborníkem

Pokud máte oční migrénu a podezíráte, že může souviset s vaší krční páteří, je důležité konzultovat své příznaky s lékařem nebo specialistou na migrénu. Jen kvalifikovaný zdravotnický pracovník může správně diagnostikovat příčinu migrény a navrhnout odpovídající léčbu.

Oční migréna může být obtížná a narušující, ale pochopení možného vztahu s krční páteří může otevřít nové možnosti pro léčbu a zmírnění příznaků.

Přestože je důležité konzultovat jakékoliv zdravotní problémy s kvalifikovaným zdravotnickým odborníkem, vědomosti o potenciální spojitosti mezi migrénou a stavem krční páteře mohou poskytnout další směr, kterým se vydat při hledání léčby. Ať už se jedná o konzultaci s fyzioterapeutem, nebo zkoumání možností chirurgického zákroku, existuje mnoho cest, kterými se dá jít.

Závěr

Zatímco výzkum mezi spojením krční páteře a oční migrény ještě není zcela jednoznačný, je důležité brát v úvahu celkové zdraví těla při řešení jakéhokoli zdravotního problému. Zajistěte, že jste o svých příznacích otevřeně mluvili s lékařem, a nezapomeňte zahrnout jakékoli potíže s krční páteří, které můžete mít. Vždyť jste ten nejlepší expert na své vlastní tělo.

Další články v kategorii:

Jeden myslel na “Oční migréna a krční páteř: Neznámá spojitost?

 • 15 dubna, 2024 (2:38 pm)
  Trvalý odkaz

  Mám v diagnoze dle MR cervikalni spondylozu a občas mívám oční migrénu. Říkám tomu mžitky před očima, popř. jen před jedním okem.
  Současné s tím někdy pociťují napětí a bolest šijovych svalů.
  Je to nepříjemné, obzvláště třeba v práci za pokladnou..
  Už mám vyzkoušeno za ty roky že je to od krční páteře. Nedokrveni.
  Pomáhá mi, „žirafa“. Co nejdříve po vypuknutí mžitku rozkročit nohy,kroutit krkem a hlavně hlavu dolů…
  Funguje to perfektně. Ale je třeba začít co nejdříve, jinak můžu mít mžitky i hodinu a to opravdu nechcete..
  Je mi 54 let. Naštěstí se neobjevuji často…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *